Obserwujemy tendencję do przenoszenia się mieszkańców z dużych osiedli budownictwa wielorodzinnego na przedmieścia do własnych domów jednorodzinnych. Podobny proces nastąpił w krajach Europy zachodniej. Z uwagi na brak mieszkań istnieje duży popyt na wtórnym rynku co przyspiesza opisaną tendencje.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jakie wywierają potrzeby rynku, tworzymy idealny dom na miarę nadchodzących czasów.

Innowacyjny dom to konstrukcja warstwowa o budowie żelbetowo- poliuretanowej. Zaprojektowany z możliwością przekrycia całej rozpiętości budynku, aby możliwe było dowolne kształtowanie wnętrza lekkimi ścianami działowymi. Elementy ścienne zewnętrzne o wysokości kondygnacji zaprojektowano jako elementy wielkowymiarowe posiadające od zewnątrz warstwę elewacyjną z płytek ceramicznych, a od wewnątrz tynk. Płyty prefabrykowane montowane są na placu budowy za pomocą specjalnie zaprojektowanych i opatentowanych łączników. Wymiary wszystkich prefabrykatów są dostosowane do transportu w kontenerach. W budynku wydzielono szyb techniczny o wysokości dwóch kondygnacji mieszczący : rekuperator, skraplacz, sprężarka, zasobniki wody ciepłej.

Nasz dom będzie spełniać następujące kryteria aby zaspokajać potrzeby odbiorców:

  • relatywnie niska i określona w umowie ostateczna cena,
  • niskie koszty eksploatacji budynku,
  • wysoka jakość wykonania i trwałość,
  • szybki okres realizacji,
  • atrakcyjna i funkcjonalna forma budynków.

Trendy w budownictwie w Polsce pokazują, że obecnie buduje się domy niewielkie, o prostej bryle, funkcjonalnie rozplanowane, tanie w eksploatacji, najlepiej energooszczędne. Dziś ważne jest, by dom zbudować szybko i w miarę tanio, a potem mieszkać wygodnie i oszczędnie. Minęła więc moda na wielkie, wielopokoleniowe budynki o dworkowej architekturze. Dużą popularnością cieszą się domy bez podpiwniczenia, z użytkowym poddaszem i garażem. Mając na myśli nowe trendy w budownictwie jednorodzinnym nie sposób też pominąć tak ważnego zagadnienia jak właśnie energooszczędność. Dziś budowa domu przyjaznego środowisku to ukłon w stronę ekologii, ale także świadomość tego, że budynek taki będzie tańszy w eksploatacji i pozwoli zaoszczędzić całkiem spore sumy w domowym budżecie. W promocję ekologicznego trendu zaangażowała się m.in. Unia Europejska. Polityka środowiskowa Unii Europejskiej doprowadziła do uchwalenia dyrektywy 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, która nakłada na państwa członkowskie obowiązek obniżania zużycia energii przez budynki, aż do poziomu bliskiemu zeru z początkiem 2021 roku.

Nasz dom będzie miał minimalne zapotrzebowanie na ciepło, co powoduje mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną. W budynku stosowane będą energooszczędne urządzenia i źródła światła, skutkiem czego dom osiągnie wskaźniki proekologiczne. Dom będzie posiadał certyfikat DOMU PASYWNEGO wydanego przez Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.