Punktem wyjścia do stworzenie innowacyjnego systemu był opracowany przez współwłaściciela spółki, architekta Lecha Wojtasika, projekt koncepcyjny pt. „Plus Energy House. Projekt ten zdobył I nagrodę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w konkursie „Future Project Awards” organizowanym przez brytyjski magazyn „The Architectural Review” i światowe targi nieruchomości MIPIM w Cannes.

Innowacyjny system produkcji i montażu jednorodzinnych energooszczędnych domów prefabrykowanych będzie efektem prowadzonych obecnie prac badawczo-rozwojowych.

Nowatorska technologia wytwarzania prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych budynku, to:

  • innowacyjne elementy opracowane i zaprojektowane przez współwłaściciela spółki to autorskie łączniki elementów konstrukcyjnych budynku zapewniające trwałe i szybsze montowanie budynków.
  • Innowacyjne, zintegrowane prefabrykowane elementy konstrukcyjne budynku (ściany, stropy, podłogi, etc.) o podwyższonych w stosunku do konkurencji parametrach (np. lepsza izolacyjność termiczna, szczelność powietrzna) uzyskanych w efekcie wprowadzonej technologii produkcji.
  • Eliminacja długiego i złożonego procesu realizacji budynków w systemie tradycyjnym, celem jest stworzenie systemu technologicznego, umożliwiającego skrócenie do minimum czasu potrzebnego na realizację budynku na placu budowy, poprzez zastosowanie innowacyjnego systemu szybkiego łączenia elementów modułowych o wysokim stopniu wykończenia.
  • System będzie zgodny z przepisami UE nakładającymi od 31.12.2020 r. obowiązek budowania obiektów „o niemal zerowym zużyciu energii”.

Zasadnicze funkcjonalności stworzonego systemu:

  1. Bardzo szybki i prosty proces budowy,
  2. Możliwość transportu na duże odległości (dostępność na terenie Europy),
  3. Niskie koszty użytkowania i jednocześnie konkurencyjna cena zakupu,
  4. Wysoka jakość i estetyka przy zachowaniu najwyższych parametrów użytkowych.
technologia